News & Announcements

ބީ.އެމް.އެލް ޤައުމީ ފެތުމުގެ 44 ވަނަ މުބާރާތުގެ ޗެމްޕިއަންކަން ނިއުލެގޫންސް ސްވިމިންގ ކްލަބަށް

new lagoons swimming club

ބީ.އެމް.އެލް ޤައުމީ ފެތުމުގެ 44 ވަނަ މުބާރާތުގެ ޗެމްޕިއަންކަން ނިއުލެގޫންސް ސްވިމިންގ ކްލަބް ހޯދައިފިއެވެ. އަހެނުން އަދި ފިރިހެނުންގެ ކެޓަގަރީގެތަކުގެ ޗެމްޕިއަންކަން ނިއުލެގޫންސް ސްވިމިންގ ކްލަބުން ހޯދިއިރު މިއީ، ފިރިހެނުންގެ ކެޓަގަރީގެ ޗެމްޕިއަންކަން ނިއުލެގޫންސް ސްވިމިންގ ކްލަބް ޖެހިޖެހިގެން ހޯދި 5 ވަނަ ފަހަރެވެ.

ދިވެހިރާއްޖޭގެ ރައީސުލްޖުމްހޫރިއްޔާގެ އަނބިކަނބަލުން ފަޒްނާ އަޙްމަދު ޝަރަފްވެރި ކޮށްދެއްވި މި ޙަފްލާގައި މިނިސްޓަރ އޮފް ޔޫތު ސްޕޯރޓްސް އެންޑް ކޮމިއުނިޓީ އެމްޕަވަރމަންޓް، އަޙްމަދު މަޙުލޫފް އާއި، ކޮމިޝަނަރ އޮފް ސްޕޯރޓްސް އަޙްމަދު ސަލީމްގެ އިތުރުން، ސްޕޯރޓްސް ކައުންސިލްގެ ރައީސް، އިބްރާޙީމް އިސްމާޢީލް ޢަލީ ވަނީ ބައިވެރިވެވަޑައިގަނެފައެވެ. އަދި، މި މުބާރާތުގެ އެކްސްކްލޫސިވް ސްޕޮންސަރު އަދި ދިވެހިރާއްޖޭގެ ފެތުމުގެ ކުޅިވަރުތައް ކުރިއެރުވުމަށް ދިވެހި ފެތުންތެރިންނަށް އެންމެ ބޮޑު އެއްބާރުލުމެއް ދޭ ފެތުންތެރިންގެ ޕާރޓްނަރ، ބޭންކް އޮފް މޯލްޑިވްސް ޕލކ ގެ ޑައިރެކްޓަރ އޮފް މާރކެޓިން، އައިޝަތު ޒަމްރާ ޒާހިރު އަދި ޑައިރެކްޓަރ އޮފް ބިޒްނަސް، ކުލްދިޕް ޕަލިވާލް ވަނީ ބައިވެރިވެ ވަޑައިގެން، އިނާމްތައް ބައްސަވައިދެއްވާފައެވެ. މި ހަފްލާ ބާއްވާފައިވަނީ ޖަމާލުއްދީން ސްކޫލްގައެވެ.

172 ފެތުންތެރިން ބައިވެރިވި މި މުބާރާތް ކުރިއަށް ގެންގޮސްފައިވަނީ މި ނޮވެމްބަރު މަހުގެ 16 ން 23 ގެ ނިޔަލަށެވެ.

މުބާރާތުގެ ޚާއްސަ ވަނަތައް:

Team Winners:

CHAMPION TEAM, Female – Category: New Lagoon Swimming Club

CHAMPION TEAM, Male – Category: New Lagoon Swimming Club

 

RUNNER-UP TEAM, Female – Category: Maldives Lifeguard Association

RUNNER-UP TEAM, Male – Category: Sports Nature

 

SECOND RUNNER-UP TEAM, Female – Category: Swim Maldives

SECOND RUNNER-UP TEAM, Male – Category: Maldives Lifeguard Association

 

Open Category Winners:

Best Swimmer – Junior Category (Female): Aishath Aini Abdul Hameed

Best Swimmer – Master Category (Female): Shino Yashikawa

Best Swimmer – Senior Category (Female): Hamna Ahmed

Best Swimmer – EAD Category (Male): Ahmed Naail

Best Swimmer – Junior Category (Male): Mohamed Rihan Shiham

Best Swimmer – Master Category (Male): Hassan Mubah

Best Swimmer – Master Category (Male): Izudhaadh Ahmed

Best Swimmer – Senior Category (Male): Mohamed Aan Hussain

 

Second Best Swimmer – Junior Category (Female): Jumaira Aminath Amir

Second Best Swimmer – Master Category (Female): Aishath Reehaam Haris

Second Best Swimmer – Senior Category (Female): Aishath Sausan

Second Best Swimmer – Senior Category (Female): Aishath Ulya Shaig

Second Best Swimmer – EAD Category (Male): Mohamed Nishaal

Second Best Swimmer – Junior Category (Male): Yoosuf Nuhaik Naseem

Second Best Swimmer – Master Category (Male): Ahmed Rameez

Second Best Swimmer – Senior Category (Male): Ali Imaan

Second Best Swimmer – Senior Category (Male): Hussain Haish Hassan

 

Third Best Swimmer – Junior Category (Female): Aishath Saha Nasheed

Third Best Swimmer – Master Category (Female): Shanaz Dole

Third Best Swimmer – Senior Category (Female): Fathimath Rafha Ramiz

Third Best Swimmer – EAD Category (Male): Ahmed Looth Marzooq

Third Best Swimmer – Junior Category (Male): Ahmed Alaan Ali

Third Best Swimmer – Master Category (Male): Ahmed Niyaz

Third Best Swimmer – Senior Category (Male): Hussain Mubah


our sponsors and partners

ބީ.އެމް.އެލް ޤައުމީ ފެތުމުގެ 44 ވަނަ މުބާރާތުގެ ޗެމްޕިއަންކަން ނިއުލެގޫންސް ސްވިމިންގ ކްލަބަށް